Kedvezményezett:
Kígyósi Csárda Kereskedelmi és Vendéglátóipari Korlátolt Felelőségű Társaság
Projekt azonosító száma:
GINOP 6.1.6.-17-2018-1036
Projekt címe : Széchenyi 2020
„Munkahelyi képzések támogatása mikró-, kis- és középvállalatok munkavállalói részére
Szerződött támogatási összeg:
13.495.815 Ft
Támogatás mértéke:
100 %
Projekt tartalmának bemutatása:
A projekt fő célja a munkavállalók foglalkoztathatóságának, munkahelyi készségeinek és kompetenciáinak javítása a vállalkozások versenyképességének növelése érdekében. A projekt támogatja és ösztönzi az élethosszig tartó tanulást, szakmai és személyes készségek folyamatos fejlesztését, valamint a kompetenciák bővítését, függetlenül a munkaerő korától, nemétől, előképzettségétől és életkörülményeitől. A munkavállaló számára a felnőttkori tanulás kulcsfontosságú szerepet tölt be a munkaerő-piaci, gazdasági, társadalmi és technológiai változásokhoz való minél könnyebb alkalmazkodásban.
A projekt során 7 db az Fktv. 2. § 5. pont szerinti egyéb képzés valósul meg 19 fő munkavállalónk részére: Ipar 4.0 Felkészülés Képzés, Hatékony kommunikáció és kommunikációs gyakorlatok (20óra), Számítástechnikai alkalmazások (alapvető digitális kompetenciák megszerzése) (30 óra), Stressz és Konfliktuskezelés (40 óra), Beszédtechnika tréning idegen nyelven (20 óra), Problémamegoldás és döntéshozatal (30 óra), Együttműködési technikák fejlesztése (20 óra). A képzések gyakorlat-orientáltak, tehát a gyakorlati órák száma van túlsúlyban mindegyik választott képzés esetén.
Ipar 4.0 Felkészülés Képzés: A képzés célja az Ipar 4.0 jellemzőinek, várható hatásainak megismertetése a résztvevőkkel és adott szervezet és személyek segítése az arra való felkészülésben.
Hatékony kommunikáció és komm. gyak. (20 óra): A személyes hatékonyság fejlesztése érdekében a hatékony kommunikáció kompetenciáinak elsajátítása. A hatékony üzenetalkotási- és átadási eszközöket elsajátítják szóban és írásban, valamint az ezekhez kapcsolódó választechnikákat. A képzésben részt vevő a képzés végére képes megérteni a saját és mások viselkedését, képes konfliktuskezelési módszerek alkalmazására.
Számítástechnikai alkalmazások (20 óra): A program célja a legalapvetőbb digitális kompetenciák megszerzése Egyirányú digitális információáramlás keretei között befogadni, feldolgozni az információkat, illetve reagálni a digitális úton közölt információkra, annak felismerésére, hogy mikor van szüksége digitális információkra, megérti az információs folyamatokat, megtanulja az információkat megfelelően felhasználni és alkalmazni, az információs társadalom természetének megértésére, az információs és kommunikációs technológiák (IKT) alapszintű használatára a munka, az e-Ügyintézés, a szabadidő és a kommunikáció terén, a számítógép alapfokú használatára az információk és adatok rendszerezése, visszakeresése, értékelése, tárolása, előállítása céljából, az információhoz való hozzáférés készségeinek elsajátítására és az információ használatához kötődő értékek felismerésére és használatára.
Stressz- és konfliktuskezelés (40 óra): A képzésben résztvevők számára a képzés végére megismeri a stressz alapvető folyamatát, fogalmait; a konfliktusok megítélésére képes, illetve alkalmazni tud stresszkezelő és konfliktuskezelő módszereket, technikákat.
Beszédtechnika tréning idegen nyelven (20 óra): A személyes hatékonyság fejlesztése érdekében az idegennyelven folytatott hatékony kommunikáció kompetenciáinak elsajátítása. A hatékony üzenetalkotási- és átadási eszközöket elsajátítják szóban és írásban, valamint az ezekhez kapcsolódó választechnikákat.
Problémamegoldás és döntéshozatal (30 óra): A képzés célja, hogy a résztvevők képesek legyenek: a döntéseket megfelelően előkészíteni, a problémákat feltárni, összetevőire bontani, ezeket csoportosítani, rendszerezni, az információk rendszerezésével gyorsan, jó és egyértelmű döntéseket hozni és azokat tisztán, érvekkel alátámasztva kommunikálni.
Együttműködési technikák fejlesztése (20 óra): A képzésben résztvevő a képzés végére ismeri az együttműködést gátló tényezőket. A képzésben résztvevő a képzés végére ismeri önmaga szerepét a csoportban, A képzésben résztvevő a képzés végére ismeri versengési szintjét, a kooperatív technikákat; a csoportműködés alapjait, a nyerő-nyerő helyzetek kialakítását, az asszertivitás technikáit, konfliktuskezelési technikákat.
Projekt tényleges fizikai befejezése:
2020.11.02.